Hydraulické spojkové systémy

Spojka s aktuátorem a její části od firmy FTE dokázaly svou kvalitu vysokou spolehlivostí a účinností. Komponenty FTE automotive se vyznačují nízkou hmotností a nízkými nároky na zastavěný prostor.

Stlačením spojkového pedálu je prostřednictvím pístu v hlavním spojkovém válci vytlačena brzdová kapalina. Vzniklý hydraulický tlak je dále přenášen trubkovým vedením a uvádí do pohybu píst vedlejšího spojkového válce, umístěného na převodovce. Prostřednictvím páky je pohyb pístu převáděn na axiální pohyb centrálního ložiska spojky, tím je stlačována membránová pružina spojky a dochází k žádoucímu rozpojení mechanické vazby mezi převodovkou a motorem.

Alternativou k vedlejšímu spojkovému válci je centrální vypínač spojky, jehož popularita stále roste. Jeho použitím je dosaženo úspory prostoru a počtu dílů systému.

 

Brzdové systémy

Výrobky od firmy FTE zaručují bezpečnost po celém světě. V současnosti neexistuje moderní automobil, který by nepoužíval posilovač brzd.

Posilovače brzd, vyráběné FTE, se vyznačují technickými parametry, jichž bylo dosaženo neustálým zdokonalováním nejnovějších technologií ve spolupráci se zákazníky. Ve srovnání s běžnými brzdovými posilovači dosahují posilovače FTE výrazně vyššího zesílení brzdného účinku. Okamžik aktivace brzdových světel je řízen vestavěným senzorem. Naše prvotřídní bubnové brzdy s vestavěnou parkovací brzdou se dokážou automaticky přizpůsobovat opotřebení a minimalizují tak potřebu servisních zásahů.

 

Produktové video